2017 Yılı Faaliyetleri
3 Mart 2017, H.Ü. Enerji Topluluğu ve HÜSAM:

Yrd.Doç.Dr. Şebnem Udum ile Nükleer Enerji Temalı Söyleşi

Nükleer Enerji Mühendisliği öğrencilerine nükleer enerji ve nükleer silahsızlanma konularında Uluslararası İlişkiler Bölümü ile yapılabilecek interdisipliner akademik çalışmalar, lisansüstü çalışmalar ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nda iş imkanları konulu söyleşi.

•10 Mayıs 2017, H.Ü. Uluslararası İlişkiler Topluluğu ve HÜSAM

Uluslararası Güç Unsurları Konferanslar Serisi III: “Güvenlik”

Konuşmacılar:

Em.Korgeneral İsmail Hakkı Pekin- Güvenlik ve Terör

Prof.Dr.Sencer İmer- Terör ve Terörün Felsefi Yorumu

Yrd.Doç.Dr. Şebnem Udum- Nükleer Terörizm ve Nükleer Emniyet

Dr. A. Burak Darıcılı- Türkiye’de Siber Güvenlik

24 Ekim 2017- HÜSAM Yuvarlak Masa Uzman Toplantısı (Brown Bag)

Nürnberg Ekonomi ve İşletme Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kocagöz “Türk-Alman Ekonomik İlişkileri” konulu sunum yapmıştır. Toplantıya Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İİBF öğretim üyeleri yanısıra Almanya Büyükelçiliği Ekonomi Birimi yetkilileri ve yüksek lisans öğrencileri katılmıştır. 

8 Aralık 2017- HÜSAM Yuvarlak Masa Uzman Toplantısı

Ukrayna eski Ankara Büyükelçisi (2008-2016) ve Ukrayna Diplomatik Akademisi Başkanı, enerji uzmanı Dr. Sergiy Korsunsky, “Energy Security and Energy Diplomacy in the 21st Century” başlıklı bir sunum yapmıştır. Toplantıya 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Direktörü Em. Tuğgeneral Dr. Haldun Solmaztürk, Ukrayna Büyükelçiliği Birinci Katibi Yevgeniya Gaber, AVİM Araştırmacısı Kerem Tuncel, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Giray Sadık, Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İİBF Öğretim Üyeleri, Maden Mühendisliği ve Tarih Bölümü öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri katılmışlardır.